Obsah
1. SPÍTE S VÍCE JAK 1,5 MILIONEM ROZTOČŮ KAŽDOU NOC
Jestli vás tento fakt vyděsil, máme dobrou zprávu, pokud používate lůžkoviny s nanotkaninou, můžete být v klidu. Ty zajistí, že nic nevleze do vašich peřin, matrací a polštářů. Takže vlastně spíte pravděpodobně sami, či pouze vedle partnera. Doporučuje se také ráno přehodit přikrývky přes postel tak, aby mohly dýchat a vlhkost se mohla odpařit z postele. Roztoči mají rádi vlhkost.
2. V KOBERCI JE 4000 X VÍCE BAKTERIÍ NEŽ NA ZÁCHODĚ
Je to tak. Proto je důležité vysávat minimálně každý týden. Pokud nebudete vysávat, těžká špína se dostane hluboko do koberce a na koberci zůstane pouze lehoučký prach. Pro alergiky, a především malé děti, koberce nejsou vůbec vhodné. Dětem pořiďte raději omývatelnou dečku, na které si mohou hrát a jde jednodušeji vyprat.
Na nečistoty, které vysavač nezvládne odstranit, jsou pak vhodné přípravky na mokré čištění koberců.
3. A VÁŠ TELEFON JE ŠPINAVĚJŠÍ NEŽ VAŠE ZÁCHODOVÁ MÍSA TAKY
Ano, ta věc, kterou máte stále v ruce, pod polštářem, v kapse, je ve skutečnosti nositelem bakterií a špíny. Naštěstí je telefon lehce omyvatelný a stačí ho jednou za čas otřít vlhčeným ubrouskem na elektroniku.
4. POLŠTÁŘE POSBÍRAJÍ ZA ROKY CELOU SBÍRKU ROZTOČŮ A NAHROMADÍ V SOBĚ DOSLOVA KOPIČKY MRTVÉ KŮŽE
Ve skutečnosti, 10 % hmotnosti polštáře je po třech letech prach a odumřelá kůže. Pokud máte polštáře s nanotkaninou, žádný prach ani zbytky kůže se dovnitř nedostanou.
5. BOHUŽEL, VAŠE POSTEL JE PLNÁ ROZTOČŮ A PRACHU TAKÉ
Podle Dreams (UK specialista na matrace), 8 let stará matrace obsahuje více než 4,5 kg odumřelé kůže. Roztočů může být v matraci až 10 milionů. Matraci lze pravidelně vysávat vysavačem, ale pokud už jsou roztoči hluboko, příliš tomu nepomůžete. Výbornou ochranou je povlak na matraci s nanotkaninou, který lze jednou za půl roku až rok vyprat, a tím je vyřešena celá údržba. Kdy je potřeba povlak vyprat, poznáte sami podle znečištění povrchu.
6.VAŠE PYŽAMA PRAVDĚPODOBNĚ OBSAHUJÍ VELMI NEPŘÍJEMNÉ BAKTERIE
Alespoň, pokud jste jako ostatní. Průzkum společnosti Ergoflex zjistil, že průměrná žena nosí stejné pyžamo po 17 nocích. Ve vašem pyžamu se tak hromadě odumřelé buňky spolu s bakteriemi jako je například staphylococcus. Správně bychom měli nosit jedno pyžamo pouze po tři noci.
7. LIDSKÉ TĚLO VYPRODUKUJE BĚHEM SPÁNKU 98 LITRŮ POTU ROČNĚ
A to je ve vlhčím pokoji ideální pro plísně a tvoření zápachu. Velmi účinné v boji proti plísním jsou fotokatalytické nátěry, které výrazně snižují bakterie, viry, alergeny v pokoji, zároveň bojují proti zápachu a stěny jsou stále bílé (prokazatelně 10 let sněhově bílé). K fungování nátěrům stačí pouze denní světlo a můžete jimi natřít pouze strop, pokud máte světlejší ložnice.
8. STARÁ KOSMETIKA OBSAHUJE NEBEZPEČNÉ BAKTERIE
Vědci z London Metropolitan University testovali prošlé produkty a našli nebezpečné látky ve čtyřech z pěti.
9. VIRY MŮŽOU PŘEŽÍT NA KLIKÁCH DVEŘÍ AŽ 48 HODIN
To znamená, že pokud vás navštíví někdo nemocný, můžete ještě 48 hodin od té doby onemocnět. A právě kliky od dveří jsou častým přenašečem nemocí.
10. I VÁŠ DOMÁCÍ MAZLÍČEK V POSTELI VÁM MŮŽE UŠKODIT
Psi a kočky mohou do postele nanosit řadu bakterií a virů. Ano, je to tak, ale nemusíte je hned vykázat z postele. Pokud máte slabší imunity, perte své povlečení častěji.